DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> گـُوبـــاره <$BlogRSDUrl$>

گـُوبـــاره
 

Saturday, January 01, 2011


خفـخان 


آيت‏الله… در يک جمله فتوا داده بود که در آوردن پيراهن برای سينه زدن در مجلس عزاداری امام حسين جايز نيست زيرا که اين عمل با شئونات اسلامی و فرهنگ ملی و مذهبی ايرانيان جور در نمی‏آيد و زنان و مردان ديگر را هم به معصيت وا می‏دارد.

در پی اعلام اين فتوا، انجمن مداحان و شورای هيئت‏های سينه زنی و زنجيرزنی کشور در نامه‏ای سرگشاده به آيت‎الله اعتراض کردند که در راه "آقا امام حسين"، برهنه و شيفته و آسيمه سر بايد عزاداری کرد و اگر امام امت، خون گريه کردن برای امام حسين را جايز دانسته‏اند، شما چرا روحرف امام حرف زده‏ايد و سخنان امپرياليست‏ها و صهيونيست‏ها را تکرار کرده‏ای؟

جبهه بسيجيان ذوب در ولايت نيز از آيت‏الله خواست که توضيح دهند که چرا فتنه براندازی سال پيش از ديد ذره بينی ايشان دور ماند و حضرت آيت‏الله حکم تکفير سران فتنه را که هنوز هم که هنوز است دارند در کمال وقاحت، راس راس در جامعه اسلامی ما راه می روند، صادر نکردند؟

اصلاح طلبان در سايت‏هاشان نوشتند که بجای پرداختن به اين مسائل پيش پا افتاده، حضرت آيت‏الله بهترمی‏بود که يزيد زمان را مردم معرفی می‏کردند و جای دوست و دشمن را به آنان نشان می دادند.

سازمان‏های حقوق بشری پرخاش کردند که؛ آقا، سينه زنان با ميل خودشان لخت می‏شوند. شما فکری بحال دختران و زنانی بکنی که اين رژيم با تو سری روسری بر سرشان انداخته است و حقوق انسانی آنان را پايمال ‏کرده و می کند.

فمينيست‏ها گفتند؛ آقا، چرا پای زنان را در اين ماجرا به ميان کشيده‏ای؟ چرا کندن پيراهن مردان، زنان را به معصيت وامی‏دارد؟ تا کی بايد زنان در جامعه مرد سالار مسئول همه کژی‏ها و کاستی‏ها باشند و همه کاسه کوزه‏ها بر سر آنان شکسته شود؟

سخنگوی سفيران جمهوری اسلامی در پيامی محرمانه خطاب به حضرت آيت‏الله يادآورشدند که اين گونه فتواها هزينه سياسی زيادی برای جمهوری اسلامی دارد، چرا که امپرياليست‏ها و صهيونيست‏ها اين مسائل را پيراهن عثمان می کنند و به نشخواری برای رسانه های استکباری مبدل می سازند. پس بهتر است که در اين برهُه از زمان، علمای اعلام به حساسيت‏های اين جوری توجه ويژه‏ای مبذول دارند تا قلب حضرت ولی عصر از همه ما راضی و خشنود باشد انشاالله.

ملی گرايان نوشتند، لطفاً فرهنگ ملی ايرانيان را رنگ مذهبی نزنيد. يادتان باشد که همه ايرانيان شيعه نيستند و ما هم ميهنان سنی و ارمنی و يهودی و بهايی نيز در اين کشور داريم. مليت فراگيرتر از دين افراد است و نبايد اين دو را به هم چسباند. ما همانگونه که ايرانی مسلمان داريم، ايرانی زردشتی و ارمنی و و سنی و يهودی و بهايی و پيرو اديان ديگر هم داريم.

سکولارها نوشتند که آخر چرا بحران های .....
روشنفکران دينی گفتند که بهتر بود......
کانون جوانان کرد اعلام کرد که...
جامعه طلاب جوان فرياد ....
صدای امريکا در برنامه...
بی بی سی فارسی...

با تماشای اين همه، آيت‏الله... بيچاره درماند که برما چه رفته است که مردم اين گونه وقيح شده‏اند و تو روی علما می ايستند؟ مملکت که بيش از سی سال است که بحمدالله اسلامی شده است. ما هم که حرف بدی نزده‏ايم!آنچه گفته‏ايم هم که بر اساس احاديث و روايت معتبر بوده است. پس وحدت کلمه مسلمين کجا رفت؟ کاسه صبر انقلابی مردم چرا لبريز شد؟ خدايا علمای اسلام چه شيوه‏ای بايد در پيش بگيرند؟


Post a Comment
Comments:
فعلا هر یه جمله ای که هر کی بگه به 70 روش متنوع (حداقل تازه) تعبیر و تفسیر میشه تو این دوره و زمونه
 
همین راهی که در پیش گرفته اند خیلی هم خوب است!
 
Post a Comment
Free counter and web stats